CIUR

Refrion – suché chladiče

Okrem veľmi nízkych nákladov na údržbu, vysokej účinnosti a záruky nehromadenia vodného kameňa a bakteriálneho znečistenia chladiacej kvapaliny, je veľa ďalších vlastností, pre ktoré sú naše SUCHÉ CHLADIČE vhodné pre všetky potreby a požiadavky:

VÝPARNÍKY sú vyrobené z vysoko kvalitných hliníkových lamiel a buď OVÁLNÝCH medených rúrok (suché chladiče, šetriace energiu) alebo štandardných 5/8” guľatých medených rúrok. Vďaka úsiliu, vyvíjanému našim R&D týmom, sú nepochybné výhody, vychádzajúce z použitia oválnych rúrok vo výmenníkoch tepla, teraz aplikované na lamelové výparníky, vyrábané s medenými rúrkami a hliníkovými lamelami: v rovnakých pracovných podmienkach môže byť výkon vyšší až o 15 % ako je možné dosiahnuť s výmenníkmi, postavenými s tradičnými geometriami výparníkov. Pozdĺžne podporné nosníky sú vyrobené z galvanizovanej ocele, zatiaľ čo všetky priečne posilnenia sú z hliníka pre vylúčenie nebezpečenstva, že by medené rúrky mohli byť prerezané v dôsledku vibrácie a tepelného rozpínania. Všetky výmenníky sú vybavené s nerezovými prírubami podľa EN normy. Výparníky sú odmastené, vyčistené a otestované pri tlaku 16 bar suchým vzduchom.

Refrion-výparník z oválných trubek

 • Všetky KRYTY sú modulové a vyrobené z galvanizovanej ocele s nanesenou práškovou farbou RAL9002 a sú odolné voči korózií. Modulárna a veľmi silná konštrukcia z ocele zaisťuje pevnosť a stabilitu v najhorších pracovných podmienkach. Prevedenie a rozmery boli navrhnuté tak, aby vyhovovali rozmerom, požadovaným v bežnej pozemnej doprave a k odolávaniu možnému pri nesprávnom zaobchádzaní. OCHRANNÉ PLÁŠTE VENTILÁTOROV sú vyvinuté k eliminovaniu spätného prúdenia a zaisťujú tak najvyššiu účinnosť, kombinovanú s najnižším hlukom. Všetky OCHRANY VENTILÁTOROV zodpovedajú väčšine náročných európskych bezpečnostných noriem.
 • Namontované AXIÁLNE VENTILÁTORY môžu byť buď štandardné trojfázové (400V 50Hz) alebo jednofázové (230 V 50 Hz) tepelne chránené, bez potreby mazania, staticky a dynamicky vyvážené alebo alternatívne nové EC AXIÁLNE VENTILÁTORY, ktoré zabezpečujú vysoké výkony kombinované s veľmi nízkou spotrebou energie a nízkym hlukom.
 • Všetky elektrické komponenty sú certifikované s ohľadom na väčšinu európskych bezpečnostných noriem. SUCHÉ CHLADIČE sa bežne používajú v chladení a A/C poliach (vodné chladenie a voľné chladenie) a vo všetkých priemyselných procesoch, ktoré vyžadujú chladenie vodou alebo zmesi rôznych kvapalín.

Refrion-porovnání přenosu tepla mezi oválnýma a kulatýma trubkama

Štandardná špecifikácia výkonu podľa ENV 1048

Výkon našich SUCHÝCH CHLADIČOV sa testuje pri:

 • vonkajšej teplote (TE) = 25 °C
 • teplote vstupnej kvapaliny (TWE) = 40 °C
 • teplote výstupnej kvapaliny (TWU) = 35 °C
 • chladiacej vode

Test a bezpečnosť

Rôzne elektrické a funkčné testy sa vykonávajú k zaisteniu zhody SUCHÝCH CHLADIČOV a všetkých ich komponentov s nasledujúcimi bezpečnostnými normami:

 • Revidovaná direktiva 73/23 CE. Nízký tlak
 • Norma 97/23 CE (PED podmienky) a národná realizujúca legislatíva
 • Elektromagnetická kompatibilita
 • EN 294 Ochrany ventilátorov

Refrion - baner

Katalógy a prospekty Refrion

Kliknutím na odkaz vyššie prejdete do sekcie K stiahnutiu.

autor: UsiReV, dátum: 03.04.2012 13:43

Refrion

V tomto module sú dostupné nasledujúce voľby...

 • Refrion – suché chladiče

Novinky

Všetko dianie u nás môžete sledovať tu...


Prohlášení společnosti CIUR a.s. k nouzovému stavu

16.03.2020
vyhlášeného dne 12.3.2020 v České republice Společnost CIUR a.s. prohlašuje, že v následujících dnech se pracuje v areálu společnosti b ...


Dočasné přemístění vjezdu do areálu firmy

19.08.2019
Vážení obchodní partneři, vzhledem k pokračujícím pracím na rekonstrukci ulice Pražská jsme nuceni přistoupit k dočasnému uzavření půvo ...


Pozvánka na semináře, veletrhy a výstavy v roce 2019

07.01.2019
Výstavy: FOR ARCH 17. až 21. září 2019, PVA EXPO PRAHA v Letňanech volná vstupenka na veletrh Uplynulé události: Více informací a fotky ...

Viac noviniek...